Recepty

Recepty, ktoré máte najradšej

Recepty, ktoré nájdete na našej stránke patria medzi slovenské najobľúbenejšie. Nájdete tu však aj originálnu, či naším slovenským chutiam prispôsobenú zahraničnú kuchyňu. Medzi najnavštevovanejšie stránky patria sladké recepty. Ponúkame malý receptový prehľad:

Deti v kuchyni a spoločne strávený čas

V rodinách sa opäť začína viac variť, pretože je to nevyhnutnosť. Spoločné jedlo a jeho príprava má okrem nutričnej hodnoty aj spoločenskú, rodinnú a zážitkovú hodnotu. Samozrejme, že je viac neporiadku aj to zaberie viac času, keď k vareniu pustíme deti, ale je to neoceniteľná investícia. Budú sa vedieť postarať o seba a pomôcť nám, keď to potrebujeme. Polotovary nám šetria čas, keď sme v časovej núdzi, nie sú určené na každodennú konzumáciu. Keď nestíhame mali by sme do prípravy jedla zapojiť naozaj aj svojich potomkov. Viac tu: ako variť s deťmi.

V menších dávkach a častejšie a namiesto príloh veľa čerstvej zeleniny

Domáce jedlo a chutné ale zdravé recepty sú správna cesta k zdravému životu a optimálnej hmotnosti. Častejšou konzumáciou jedla v menších porciách, naštartujete váš metabolizmus. Čo budete musieť zmeniť? Napríklad zameniť klasické prílohy za zeleninu. Budete sami prekvapení, ako dobre k mäsu chutí vychladená nakrájaná uhorka, reďkovka, mrkva, či paradajka. Najskôr sa vám bude zdať, že neustále jete. Ak všetko budete robiť správne, porcie nebudete vynechávať, tak už po niekoľkých dňoch uvidíte prvé výsledky. Vždy pamätajte na to, že príliš veľký úbytok váhy nie je to čo potrebujete, chcete sa predsa váhy zbaviť natrvalo, a nie sa k nej vrátiť vďaka jojo efektu po niekoľkých týždňoch späť. Viac sa dozviete v článku o domácej krabičkovej diéte.

V našom blogu nájdete široký výber tém, tipov, trikov a návodov.