Bravčové pliecko s ľahkým paradajkovým šalátom

 | 

Čas prípravy: 

0

 min

Čas varenia: 

0

 min

Ingrediencie

 

Na šalát:

 

Ingrediencie

 

Na šalát:

 

Nutričné hodnoty

banner billa

Netrápte sa prípravami omáčok, marinád ani čakaním na nakladanie mäsa. Upečte si s nami jednoduchý recept na bravčové pliecko, ktoré len hodíte do rúry, rozkrojíte zopár rajčín a máme tu dokonalú kombináciu chutí, ktoré vychváli každí doma. Stačia tie správne ingrediencie a kombinácia korenia. Pečené bravčové pliecko v celku, v kombinácii so správnym korením je skutočne samo o sebe delikatesou, ku ktorej nepotrebujeme nič, len vidličku. Bravčové pliecko pripravíme veľmi jednoducho, pred pečením ho vymasírujeme korením. Obzvlášť veľký dôraz kladieme na rascu. Rasca je totiž korenie dodávajúce ten správny "šmrnc" a navyše k jej účinkom patrí aj podpora imunity a detoxikácia organizmu. Už len ľahký paradajkový šalátik a brušká budú spokojné aj na celý deň.

Jednoduché pečené bravčové pliecko a paradajkový šalát

Postup:

  1. Pliecko umyjeme, osušíme, votrieme soľ a prelisovaný cesnak, okoreníme, prikryjeme rozmarínom, bobkovými lístkami a vložíme do pekáča.
  2. Na mäso aj dno pekáča dáme olej a pár plátkov slaniny. Tú dáme aj na mäsko.
  3. Prikryjeme alobalom a pečieme asi 75 minút na 180 C°. Potom mäsko odokryjeme na 15 - 20 minút na dopečenie.

Šalát:

  1. Z paradajok vyrežeme stredy, kde boli stonky a pokrájame ich na plátky o hrúbke 4mm.
  2. Šalotku očistíme a pokrájame na tenké kolieska.
  3. Do misy dáme trocha oleja, naň začneme ukladať plátky rajčín, na ne dáme bazalku a šalotku, soľ a korenie a potom obdobne ďalšie vrstvy.