Grilovaný syr Feta

 | 

Čas prípravy: 

20

 min

Čas varenia: 

15

 min

Svetlana Mravcová
Svetlana Mravcová

 | 

Čas prípravy: 

20

 min

Čas varenia: 

15

 min

Ingrediencie

Pre 4 osoby:

Ingrediencie

Pre 4 osoby:

Nutričné hodnoty

Billa

Grilovaný biely syr Feta a jeho slaná chuť sa skvelo hodí k jemne horkastej chuti papriky. Výborne sa k ním hodí biela bageta a pohár vychladeného bieleho vína. Grilovaný syr je skvelá a rýchla večera skutočne takmer bez práce.

Grilovaný syr typu Feta so zeleninou a bagetou

Postup:

  1. Biely syr, ideálne typu Feta potrieme medom a pokvapkáme olejom a balzamikom. Posypeme ich čiernym korením a na krátko, ale intenzívne vložíme pod gril, alebo opečieme na panvici.
  2. Grilovať, alebo opekať na panvici však môžete aj iné syry. Obľúbený je napríklad oštiepok, alebo syry s bielou plesňou typu Encián.
  3. Farebné veľké mäsité papriky prepolíme a očistíme. Nakrájame ich na menšie kúsky, alebo pásiky. Položíme ich na rozpálenú panvicu a opečieme ich z oboch strán.
  4. Ak papriky grilujeme, potrvá to  cca 10 min, alebo kým nesčernejú. Počas grilovania ich potierame olejom a osolíme. Ugrilované ich môžeme nakrájať a dochutiť balzamikom, soľou, korením a nakrájanou petržlenovou vňaťou.
  5. Ak máme, môžeme ako prílohu ugrilovať, alebo opiecť aj listy čakanky. Rovnako ich potrieme olejom a na grile ich sprudka opečieme. Posolíme a pokvapkáme balzamikom.
  6. Podávame spolu s miešaným šalátom z hotových listových zmesí z rukoly, polnička, mladého špenátu a podobne. Slané chute syra a jemne horkasté chute čakanky a papriky sa skvelo dopĺňajú. Výborne sa k ním hodí biela bageta a pohár vychladeného bieleho vína.
  7. Všetkým slaným syrom veľmi svedčí kombinácia so sladko pikantnou marinádou a šalátom, ktorý odľahčí sýtu slanú chuť syra.

 

Náš tip:

  • Slaný biely syr Feta je sýty a plný bielkovín, šalát je plný vitamínov. Niekomu takáto kombinácia stačí. Ak však máte chuť doplňte takéto hlavné jedlo o plátok čerstvého chleba, alebo opečenú bagetu.