Kuracie špízy v rúre

Kuracie špízy s omeletou a kukuricovou ryžou

 | 

Čas prípravy: 

10

 min

Čas varenia: 

35

 min

Ingrediencie

Na omeletu:

Na ryžu:

Ingrediencie

Na omeletu:

Na ryžu:

Nutričné hodnoty

recepty

Pokiaľ vaše deti z nejakého dôvodu nemôžu využívať školskú jedáleň, určite si každý deň lámete hlavu nad tým, čo im na obed zabaliť. Čo tak skúsiť Kuracie špízy v rúre s omeletou?

Ako pripraviť jedlo dosť nápadité a chutné, aby vám ho celé nepriniesli domov nedotknuté? Pravidlo číslo 1 - vždy recept prispôsobte ich chuti. Nebojte sa malých obmien. Pokiaľ napríklad preferujú hrášok, vymeňte kukuricu za hrášok. Pravidlo číslo 2 - deti milujú jednoduché jedlá. Pripravila som pre vás tip, ako zasýtiť malých nejedlíkov, napríklad aj tých s alergiou na mlieko a glutén.

Postup:

  1. Predhrejeme si rúru na 190 °C.

  2. Ako prvé si pripravíme kuracie špízy. Mäso nakrájame na malé kúsky, osolíme a okoreníme. Kúsky mäsa potom napicháme na špajdle, alebo stonky rozmarínu. Špízy dáme do vyhriatej rúry piecť na plechu vystlaným papierom na pečenie a pečieme ich asi tak 25 minút do zlatista. Počas pečenia ich aspoň raz otočíme.

  3. Ryžu si pred varenie prepláchneme aspoň dvakrát studenou vodou. Potom ju dáme spolu s vodou a trochou soli na miernom ohni variť. Keď začne voda vrieť, privrieme ju a varíme až do úplného odvarenia vody. Medzitým si dáme prevariť kukuricu s trochou masla, varíme len chvíľku stačí 2-3 minúty. Maslovú kukuricu po dovarení primiešame k hotovej ryži.

  4. Omeleta nám zaberie tiež len chvíľu. Na rozpálenej panvici rozpustíme maslo a naň vlejeme vidličkou rozšľahané vajcia. Trochu osolíme a zasypeme nasekanou pažítkou. Keď sú vajcia zospodu opečené, opatrne omeletu otočíme a ešte málinko dopekáme z druhej strany. Po upečení ju zrolujeme a pokrájame na rovnako veľké rolky.

  5. K obedáru nezabudnite pribaliť ešte kúsok zdravej dobroty ako odmenu za zjedený obed.

    Dobrú chuť.