ľahký zemiakový šalát

Ľahký zemiakový šalát

 | 

Čas prípravy: 

10

 min

Čas varenia: 

55

 min

Ingrediencie

Na dresing

Ingrediencie

Na dresing

Nutričné hodnoty

HL25 Web Banner 2120x455px 4

Ak ste si dali predsavzatia jesť zdravšie a pokúsiť sa nejaké to kilo zhodiť, neodporúčam začať veľmi prísne. Váš jedálniček by určite mal byť bohatý na potraviny a pokiaľ možno odľahčený. Dôležitú úlohu by v ňom mali hrať proteíny a zdravá vláknina. Sacharidov sa samozrejme nebojte, lebo pokiaľ ich doplníte niečím zdravým, dodajú vám potrebnú energiu, ktorú telo dobre zužitkuje. Ak sa vám už teraz cnie po vianočnom zemiakovom šaláte, môžete ho skúsiť tentoraz trošku inak. Ľahký zemiakový šalát sa hodí na rôzne príležitosti a obľúbite si ho rovnako, ako ten klasický.

Postup:

  1. Zemiaky dobre umyjeme pod tečúcou vodou a uvaríme do mäkka. Potom ich necháme vychladnúť a pokiaľ možno aj vychladiť v chladničke. Vďaka tomu nám krásne v šaláte budú držať tvar a nebudú sa rozpadať.

  2. Zatiaľ čo sa zemiaky chladia, hrášok spolu s fazuľami Edame umyjeme pod tečúcou vodou a varíme vo vriacej osolenej vode asi 3 minúty. Potom ich prepláchneme studenou vodou.

  3. Počas varenia fazule si pripravíme dresing. Jednoducho všetky suroviny na dresing zmiešame dohromady a rozmixujeme v kuchynskom mixéri. S kôprom opatrne, niektorí ľudia ho v pokrmoch naozaj nemusia. Dresing nesolíme, balkánsky syr je už sám o sebe slaný dosť. Po zmixovaní pridáme na zriedenie aj trochu vody. Chceme docieliť tekutejšiu konzistenciu, vďaka ktorej sa bude na suroviny dobre viazať.

  4. Uvarené zemiaky, fazuľa, hrášok, pistácie a dresing zmiešame dohromady a môžeme podávať. Na ozdobu odporúčame použiť čerstvú mätu a prípadne viac pistácií.

Dobrú chuť!