Linecké koláčiky so slaným karamelom

 | 

Čas prípravy: 

45

 min

Čas varenia: 

15

 min

Ingrediencie

Na jeden plech:

Na krém:

Poleva:

Ingrediencie

Na jeden plech:

Na krém:

Poleva:

Nutričné hodnoty

banner billa
Linecké koláčiky so slaným karamelom sú veľmi chutnou a modernou verziou tých klasických. My sme do cesta okrem múky pridali aj mleté orechy a špaldovú múky. Plnka so slaného karamelu doplnená čokoládou a zrniečkom morskej soli dodá tú správnu chuť.

Linecké koláčiky so slaným karamelom budete piecť určite viac krát

Postup:

  1. Z múky, masla, cukru, žĺtkov a orechov vypracujeme hladké linecké cesto. Zabalíme ho do fólie a dáme na hodinu do chladničky. Potom ho natenko vyvaľkáme a vykrajujeme kolieska. Pečieme pri 160 °C približne 10-13 minút do zlata.
  2. Vychladnuté linecké koláčiky plníme karamelovým krémom a opatrne zlepíme. Ozdobíme čokoládovou polevou a linecké kolieska so slaným karamelom necháme na mriežke stuhnúť.  Uchovávame ich v uzatvárateľnej nádobe v chladničke.
  3. Na karamelový krém vymiešame maslo a karamelové Salko spolu so soľou. Prešľaháme spolu do hladkého krému. Dáme ho na pár hodín stuhnúť do chladničky, kolieska sa ním budú lepšie plniť.
  4. Na polevu roztopíme čokoládu s maslom vo vodnom kúpeli. Po ochladnutí na izbovú teplotu do neho kolieska opatrne namáčame, alebo ním koláčiky polievame.
  5. Povrch môžeme ozdobiť polovicou vlašských orechov, alebo trochu extravagantnejšie, vločkami soli. Soľ pekne doplní sladkú chuť čokolády a slaného karamelu.