Lístkové cesto v hlavnej úlohe

 | 

Lístkové cesto v hlavnej úlohe

 | 

Ingrediencie

Additional code here

Lístkové cesto je veľmi variabilné. Dajú sa z neho pripraviť slané aj sladké rýchlovky, ktoré máte na stole za pár minút. Mať v chladničke po ruke hotové lístkové cesto je vždy dobrá voľba. Najmä ak sa k vám ženie nečakaná návšteva, strážite susedove deti, potrebujete rýchlo pripraviť večeru,  alebo len jednoducho chcete niečo dobré k poobednej kávičke a nechce sa vám vypekať komplikované zákusky. Ponúkame vám pre lístkové cesto recepty, ktoré sú rýchle a budú chutiť každému.

Lístkové cesto - recepty a návody, ktoré ste vždy chceli vedieť

Vyskúšajte náš návod, s ktorým budú vaše sladké dobroty vyzerať zakaždým inak. Rovnako si môžete pripraviť podobné sladkosti aj s hotovým vyvaľkaným cestom na croissanty.

Koláčiky rôznych tvarov

Na tvarohové koláčiky rôznych tvarov budeme potrebovať:

1 balenie chladeného lístkového cesta 250 g rozotierateľného plnotučného tvarohu alebo krémového syra Philadelphia Práškový alebo vanilkový cukor podľa chuti 1 vajíčko Drobné ovocie – jahody, čučoriedky (môžu byť aj mrazené) Kúsok kvalitnej čokolády Vyberte si tvar, ktorý sa vám najviac páči a postupujte podľa fotonávodu. Lístkové cesto rozvinieme  a rozkrojíme na štvorce, podľa toho aké veľké chceme koláčiky. Rúru zohrejeme na 200 °C. Plech na pečenie vyložíme papierom na pečenie, môžeme použiť aj ten, v ktorom bolo cesto zabalené. Tvaroh zmiešame s cukrom a ochutíme kvapkou citrónovej šťavy. Podľa  fotonávodu si narežeme okraje cesta. Do stredu dáme lyžicu tvarohovej náplne a obložíme ovocím. Poprekladáme a preložíme na plech na pečenie.

Čokoládové koláčiky

lístkové cesto Billa Cesto si rozkrájame podľa fotonávodu. Do stredu položíme kúsok dobrej (najlepšie horkej) čokolády a zabalíme. Preložíme na plech. Všetky pripravené koláčiky potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme do vyhriatej rúry piecť na približne 25-30 minút dozlata. Necháme mierne vychladnúť a pred podávaním posypeme práškovým cukrom.  

SÚVISIACE ČLÁNKY