zemiaka - zemiaková kaša

Zemiaky z ktorých môžeme pripraviť kašu?

 | 

zemiaka - zemiaková kaša

Zemiaky z ktorých môžeme pripraviť kašu?

 | 

Ingrediencie

Zemiaky sú rozdelené do 3 hlavných kategórií v závislosti od pomeru tuhých látok a škrobov, ako aj vody, ktorú obsahujú. Najlepšie zemiaky na maškrtenie a praženie sú tie, ktoré majú veľa škrobu, stredne škrobové sú viacúčelové, pričom tie s nízkym obsahom škrobu sú perfektné do šalátov.

zemiaky emseeEsmee

Tento druh má žltú dužinu a je to pomerne tvrdý zemiak vhodný na šaláty. Má múčnu konzistenciu vhodnú na roztláčanie, opekanie, praženie a pečenie. Varný typ AB.

zemiaky agriaAgria

Majú múčnu, sypkú a škrobovitú textúru, počas prípravy sa nestávajú mazľavými, takže sú vhodné na prípravu gnocchi. Najlepšie sú však na pečenie, roztláčanie, vyprážanie, opekanie a varenie. Varný typ B - BC.

 

zemiaky cherie varný typCherie

Majú malú veľkosť, ale sú bohaté na chuť a vyznačujú sa červenou jedlou šupkou. Často sú zľahka sladšie než normálne zemiaky. Sú voskové a vhodné na varenie alebo pečenie. Pripravujte ich so šupkou, vďaka tomu si zachovajú viac vitamínov a výraznejšiu chuť. Varný typ A.

 

zemiaky marabelMarabel

Majú oválny až podlhovastý tvar, krémovú textúru a bohatú sladkú chuť. Hodia sa na všetky typy varenia, ale obzvlášť skvelé sú na opekanie a pretlačenie bez potreby pridávať maslo. Varný typ BA

zemiaky adoraAdora

Voskové zemiaky vhodné na varenie a pečenie. Nie sú vhodné na prípravu zemiakových lupienkov alebo hranolčekov, pretože môžu stratiť farbu a zhnednúť, a to bez ohľadu na spôsob prípravy. Varný typ B.

 

Zemiakové recepty

Je už na vás, na aký spôsob si zemiaky pripravíte nabudúce. My vám odporúčame tieto recepty, kde práve získané informácie dobre využijete:

Pastiersky koláč s mletým mäsom  90 min

Zapekaná brokolica – brokolicový nákyp  45 min

 Pečené alebo zapekané zemiaky:

Francúzske zemiaky po slovensky  30 min

Pečené zemiaky s avokádovým dipom  30 min

Zapekané zemiaky s kyslou kapustou  40 min

Video, ako spraviť dokonalý zemiakový šalát:

Vianočný kapor so zemiakovým šalátom  40 min

Dobrú chuť!

SÚVISIACE ČLÁNKY