Nápoj horúce jabĺčko si vychutnáte aj doma

 | 

Čas prípravy: 

15

 min

Čas varenia: 

10

 min

Ingrediencie

Na jablko

vý sirup:

Na detský punč:

vého sirupu

 • jablko na ozdobu
 • Ingrediencie

  Na jablko

  vý sirup:

  Na detský punč:

  vého sirupu

 • jablko na ozdobu
 • Nutričné hodnoty

  recepty
  Nápoj horúce jabĺčko pripravíte z domáceho jablkového sirupu. Môžete ho podávať ako detský jablkový punč, alebo pridať na osladenie do ovsenej kaše. Skvelý je aj do miešaných nápojov, alebo ako nealko drink s ľadom.

  Nápoj horúce jabĺčko do detského punču aj do miešaných drinkov

  Postup:

  1. Pripravíme si jednoduchý jablčný sirup, ktorý má veľmi široké využitie v kuchyni. Predovšetkým ak máte deti.
  2. Sirup samozrejme môžeme použiť aj na prípravu nealkoholického nápoja. Môžeme ho skladovať v chladničke, alebo zavariť do pohárov.
  3. Postup: Jablko dobre umyjeme, zbavíme jadrovníka a nakrájame na menšie kúsky. Spolu s vodou, cukrom a škoricou ho povaríme až do úplného zmäknutia. Občas pomiešame, cukor má tendenciu sa pripaľovať.
  4. Potom zmes na sirup zlejeme cez jemné sito a odložíme, alebo ihneď použijeme na prípravu nealkoholického nápoja, tak, že ho pridáme k ovocnému, napríklad šípkovému čaju.
  5. Long drink na báze džinu: tesne pred servírovaním vyberieme pohár, v ktorom drink budeme servírovať. Najlepšie je, ak použijeme širšie poháre, nápoj tak bude vyzerať naozaj príťažlivo. Jablko na ozdobu umyjeme, zbavíme jadra a nakrájame na tenké plátky. Prípadne použijeme tvarovaciu škrabku. V malej miske zmiešame trochu kryštálového cukru spolu so škoricou. Horný okraj pohára ponoríme cca 0,5 cm do vody a následne do cukru so škoricou. Vznikne nám ozdobný cukrový lem. Ďalej do pohára vložíme opatrne niekoľko kociek ľadu, džin, trochu jablčného sirupu a kúsky jablka. Na servírovanie určite použijeme dlhšiu lyžičku, aby si každý mohol k drinku zahryznúť plátok jabĺčka na dne pohára. Na zdravie!