Red velvet – tvarohový koláč s čokoládou

 | 

Čas prípravy: 

0

 min

Čas varenia: 

0

 min

Red velvet – tvarohový koláč s čokoládou

Svetlana Mravcová
Svetlana Mravcová

 | 

Čas prípravy: 

0

 min

Čas varenia: 

0

 min

Ingrediencie

Na cesto:

Na tvarohovú zmes:

Ingrediencie

Na cesto:

Na tvarohovú zmes:

Nutričné hodnoty

Premýšľame nad tým, čo nového upiecť ku káve? Prestaňte váhať a hľadať recept lebo Red velvet bude určite ten pravý. Každá z nás, ktorá rada pečie, už názov Red velvet, alebo Červený zamat, určite zachytila. Je to fantastická kombinácia tvarohu, a čokolády a červená farba mu dodá nezvyčajnosť.

Red velvet ku káve

Postup:

  1. Najskôr si rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia a plech o rozmeroch 39x29 cm potrieme maslom.
  2. Čokoládu s maslom rozpustíme vo vodnom kúpeli a necháme vychladnúť na izbovú teplotu za občasného premiešania.
  3. Vo veľkej miske si ušľaháme vajcia s cukrom, vanilkovou esenciou a červeným farbivom. Po vyšľahaní prilejeme zmes masla a čokolády a miešame, až je zmes hladká. Nebojte sa pridať viac farbiva, zmes by mala byť sýto červená, aby bol koláč hodný svojho mena Red velvet 😉
  4. Ďalej vmiešame suché ingrediencie. Miešajte pomaly kým sa všetko krásne nespojí. Cesto potom vylejeme na vymastený plech.
  5. V ďalšej miske si zmiešate všetky ingrediencie na tvarohovú zmes. Tvaroh, vajcia, cukor s vanilkovou esenciou šľaháme do jemna.
  6. Tvarohovú zmes rovnomerne nalejeme na prvú vrstvu cesta. S nožom, alebo lyžičkou na niekoľkých miestach spodnú a vrchnú vrstvu pomiešame, aby na koláči vznikol mramorový vzhľad.
  7. Koláč vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 35 - 40 minút. Záleží na vašej rúre. Pred koncom ho pravidelne kontrolujeme, aby sa nepripálil. Ak sa okraje začnú farbiť do hneda, koláč môžeme z rúry vybrať.
  8. Nechajte koláč riadne vychladnúť a až potom ho môžeme krájať. Dobrú chuť.

SÚVISIACE RECEPTY

60
min