Vianočná šošovicová polievka so sušenými slivkami

 | 

Čas prípravy: 

45

 min

Čas varenia: 

30

 min

Ingrediencie

Pre 4 osoby:

Ingrediencie

Pre 4 osoby:

Nutričné hodnoty

Billa

Každý kraj, každá rodina má svoje vianočné menu a najmä svoju vianočnú polievku. Polievka, ktorú nám vždy na Vianoce varievala naša mama je tá pravá. Máme k nej proste nostalgické puto. Niekde je vianočné menu postavené na jednoduchosti a skromnosti, inde na stôl kladú veľmi zaujímavé a netradičné chody. Vianočné menu sa aj v slovenských rodinách rôzni. Vianočná šošovicová polievka so sušenými slivkami vyzerá lákavo, čo poviete?

Vianočná šošovicová polievka pre začiatok vášho slávnostného menu

Postup:

  1. Šošovicu namočíme aspoň na 2 hodiny do studenej vody. Zlejeme a v 1 litri čerstvej vody povaríme spolu s bobkovým listom, novým korením a vetvičkou saturejky takmer domäkka.
  2. Potom pridáme sušené slivky a spolu dovaríme do mäkka.
  3. V menšej panvici zohrejeme olej, maslo (alebo masť) a orestujeme na ňom nadrobno nakrájanú cibuľu dozlata. Zasypeme múkou, rozmiešame dohladka do ružovej zásmažky. Potom pomaly za stáleho prilievania pridáme vlažný vývar (alebo vodu) a privedieme k varu, keď zmes zhustne, pridáme k šošovici a necháme opäť zovrieť.
  4. Osolíme a okoreníme podľa chuti. Potom pomaly prilievame sladkú smotanu, necháme prevariť a odstavíme. Pred podávaním polievku ochutíme octom. Prajeme vám Dobrú chuť!