Wafle s ovocím – skvelý detský dezert

 | 

Čas prípravy: 

15

 min

Čas varenia: 

25

 min

Svetlana Mravcová
Svetlana Mravcová

 | 

Čas prípravy: 

15

 min

Čas varenia: 

25

 min

Ingrediencie

Na podávanie:

 • sezónne ovocie
 • šľahačka alebo zmrzlina
Ingrediencie

Na podávanie:

 • sezónne ovocie
 • šľahačka alebo zmrzlina

Nutričné hodnoty

recept

Wafle s ovocím sú v lete ideálny dezert pre deti. Sú sladké, deti ich milujú a zjedia k ním aj veľa čerstvého ovocia. Túto francúzsko-belgickú dobrotu určite poznáte. Možno ste ich doma neskúšali, pretože ste si, ako ja mysleli, že cesto musí byť kysnuté a na prípravu potrebujete waflovač. A ajhľa, cesto nemusí byť kysnuté a namiesto waflovača vám poslúži starý dobrý sendvičovač. Wafle síce budú mať trošku iný tvar, ale chrumkavosť na povrchu bude úplne rovnaká. My wafle s ovocím striedame každú nedeľu s receptom na lievance, skúste to aj vy. Deti vás určite budú milovať. Do cesta sa dávajú len dve lyžice cukru, takže nie sú takmer vôbec sladké. O sladkosť sa postará ovocie 🙂

Vedeli ste, že cesto na wafle nemusí byť kysnuté a nepotrebujete waflovač?

Postup:

 1. Ako prvý si zapneme waflovač alebo sendvičovač, aby sa nám dostatočne zohrial. Zvyčajne nás o správnej teplote oboznámi zelené svetielko na prístroji.
 2. Medzi tým si pripravíme cesto na wafle. Na sporáku alebo v mikrovlnnej rúre rozohrejeme maslo. Maslo len rozpustíme, nenecháme ho vrieť. Chvíľu ho necháme ešte vychladnúť.
 3. Do jednej misky dáme mlieko, vajcia a rozpustené maslo. Metličkou všetko dôkladne prešľaháme.
 4. V ďalšej miske premiešame spoločne múku, cukor, kypriaci prášok a väčšiu štipku soli.
 5. Potom sypkú zmes postupne za stáleho miešania pridávame k tekutej zmesi. Miešame metličkou na šľahanie. Vznikne krásne jemné tekutejšie cesto, veľmi podobné tomu na palacinky.
 6. Do rozohriateho waflovača, alebo toustera naberačkou nalejeme cesto, musíme pamätať na to, že cesto ešte pri pečení naberie na objeme. Všimnite si postupových fotiek, a radšej na prvýkrát dajte cesta o mnoho menej aby ste si vedeli lepšie predstaviť, koľko budete na každú waflu potrebovať. Pečenie trvá len chvíľu. Asi tak 2 až 3 minúty, záleží na vašom waflovači.
 7. Hotové wafle môžete servírovať napríklad s čerstvým sezónnym ovocím. Alebo so šľahačkou, čokoládovou polevou, javorovým sirupom, či zmrzlinou.
 

Náš tip:

Ja na stôl vždy položím z každého trochu a každý si urobí wafle podľa svojej chuti.