torta z ovocia

Torta z ovocia na detskú oslavu

 | 

Čas prípravy: 

30

 min

Čas varenia: 

 min

Ingrediencie
 • väčší červený melón (najlepšie s menším množstvom jadierok)
 • variácie ovocia (hrozno, jahody , čučoriedky, maliny, černice a iné)
 • špajdle, špáradlá a vykrajovačka na cukrovinky.
Ingrediencie
 • väčší červený melón (najlepšie s menším množstvom jadierok)
 • variácie ovocia (hrozno, jahody , čučoriedky, maliny, černice a iné)
 • špajdle, špáradlá a vykrajovačka na cukrovinky.

Nutričné hodnoty

HL25 Web Banner 2120x455px 4

Torta z ovocia patrí k narodeninám tých najmenších. Práve pre nich chceme len to najzdravšie a ideálne s čo najmenej cukrom. Ak má byť torta vhodná i na oslavu prvých narodenín, kedy deti ešte nemajú odskúšané všetky potraviny, môže to byť trochu rébus. Ako pripraviť krásnu a zdravú tortu pre malé deti a nepripraviť o krásne fotky z prvej narodeninovej torty? Tu je náš tip ako sa vynájsť - torta z ovocia.

Torta z melónu a ovocia vhodná i na oslavu prvých narodenín

Postup:

 1. Všetko ovocie a melón najskôr dobre umyte a osušte, napríklad papierovými utierkami. Ak je ovocie mäkšie, nechajte ho uschnúť rozložené na utierke. Pre malé deti neriskujeme na tortu z ovocia neumyté ovocie
 2. Ako prvé zrežte vrch a spodok melóna tak, aby valec stál sám. Dlhším špicatým nožom potom odkrojte dookola melón od zvyškov šupky. Ak na šupke zostanú nejaké zvyšky melónu, na konci ich využijete, buď na melónovú limonádu, alebo ako ozdobu torty.
 3. Valec bez šupky orežte tak, aby bol, pokiaľ možno, čo najúhľadnejší. Pokiaľ chcete tortu z ovocia dvojposchodovú, kúpte ešte jeden melón inej veľkosti, a vyrežte si poschodie navyše.
 4. Za pomoci ovocia potom obložte melón dookola a navrchu podľa nášho vzoru, ale fantázii sa medze nekladú.
 5. Z extra odkrojených zvyškov môžete ešte vykrajovačkou na cukrovinky vykrojiť rôzne malé tvary. Mne sa zapáčili hviezdičky. Pokiaľ ovocie nedrží, tak ako by malo, použite špajdle alebo špáradlá, avšak vždy na ne myslite, ak chcete nechať deti s tortou osamote. Staršie deti poučte, ale tým mladším treba špicaté veci odstrániť z dohľadu.
 

Náš tip:

 • Ak vám ovocie zostalo, neváhajte a podávajte ho na oslave tiež, poliate napríklad čokoládou, posypané kokosom, alebo vykrojené do rôznych tvarov. Deti vám určite budú veľmi vďačné.