Jar na stole

 | 

Ingrediencie

Additional code here

Jarné obdobie nás všetkých dobíja. Svojimi farbami a novou energiou, vôňami, prírodou ktorá pučí a kvitne všade naokolo. A kvitnúť môže aj u nás na stole, v kuchyni alebo celom byte. V každom ročnom období rada používam na výzdobu stola to, čo je v prírode práve rozkvitnuté, alebo sa mi tam hodí. Jar je v tomto ohľade veľmi bohatá. Nielen kvetmi, ktoré rastú – narcisy, tulipány, krokusy, ale aj bylinky, divé rastliny ako žihľava, púpava, fialky, sedmokrásky, ... A určite mi dáte za pravdu že aj konárik na ktorom vyrašili nové listy je sám o sebe krásnou dekoráciou. Ale jeden z najkrajších doplnkov sú vykvitnuté stromy, čerešne a jablone. Majú krátku životnosť, lebo lupienky rýchlo vo váze vädnú, ale tá nádhera stojí za to.

Dekorujte kvetmi aj jedlo

Veľmi vďačnou rastlinkou na dekoráciu, nielen stola, ale aj jedla sú sedmokrásky. Tieto drobné rastlinky s jednoduchými kvetmi rastú a kvitnú skoro celý rok. Stačí im naozaj málo a už rašia z trávy skoro všade. Ja ich rada používam aj na ozdobenie jedál, napríklad polievok alebo jarných pomazánok a šalátov. Sú jedlé takže sa ich použitia nemusíte báť. Dajte len pozor na miesto, kde ich zbierate, aby tam bolo čisto a nebolo to blízko frekventovanej cesty. Moje obľúbené farby pre toto obdobie sú – ružová, žltá, biela, zelená. Akokoľvek ich skombinujete dosiahnete nádherný výsledok. Stačí jedna dominantná farba, napríklad žltá, a ostatné len jemne dolaďte.

Kúzlo v detailoch skryté

Nezabúdajte, že v detailoch je skryté celé kúzlo. Osobná kytička vo váze pre každého stolovníka z vás urobí pozornú hostiteľku. Stačí dať do malého pohárika pár sedmokrások alebo fialiek a je hotovo. Verte mi, že aj páni to ocenia, nie tak ako ženy, ale určite si takúto drobnú krásu všimnú aj oni. Veľmi pekne pôsobia aj vázy s kvetmi v iných kútoch jedálne alebo kuchyne, v ktorej stolujete. Čerstvo vykvitnuté vetvičky dokážu divy. Zlepšia vašu náladu, rozžiaria miestnosť, prevoňajú celý byt. Nebojte sa preto vracať z prechádzok s niekoľkými vetvičkami. Vymieňajte im vodu každý deň a oni sa vám odmenia svojou krásou aj niekoľko dní.  

SÚVISIACE ČLÁNKY