veľkonočná obložená misa recept

Veľkonočná obložená misa

 | 

Čas prípravy: 

15

 min

Čas varenia: 

15

 min

Ingrediencie

Na jarnú reďkvičkovú nátierku:

Ingrediencie

Na jarnú reďkvičkovú nátierku:

Nutričné hodnoty

Billa

Vaječné pochúťky boli kedysi samozrejmosťou na veľkonočných stoloch. Klasika sa v posledných rokoch ale vytráca. Preto som si rada spomenula na tento recept. Veľkonočná obložená misa, ktorá chutí presne tak, ako si to detstva na Veľkú noc pamätám. Takto pekne pohostíte nečakanú veľkonočnú návštevu alebo spotrebujete prebytok veľkonočných vajíčok.

 

Postup:

  1. Vajíčka uvaríme natvrdo, teda 15 minút od varu momentu varu. Potom ich schladíme studenou vodou a necháme v nej vychladnúť. Následne opatrne olúpeme zo škrupiny.

  2. 3–4 vajíčka nakrájame nadrobno, celé necháme len tie, ktoré sa nám podarilo pekne olúpať a zostali neporušené. Zoberte do úvahy aj veľkosť servírovacej misy, ktorú použijete.

  3. Na drobno nakrájané vajíčka zmiešame s tatárskou omáčkou, kyslou smotanou a chrenom. Všetko dobre premiešame a ochutnáme. Podľa chuti ešte príp. dosolíme.
  4. Celé vajíčka rozkrojíme napoly a nakladieme na servírovaciu misu. Krémovú zmes dáme do igelitového vrecka, ktorého jeden roh kúsok odstrihneme. Vznikne nám tak cukrárske vrecko, za pomoci ktorého omáčku naaranžujeme okolo vajíčok na servírovaciu misu.

  5. Okolo naaranžujeme šunku a navrch doladíme lístočkami petržlenovej vňate. Podávame s čerstvým pečivom. 

Dobrú chuť a veselú Veľkú noc!