Silvestrovské občerstvenie obložené chlebíčky

 | 

Silvestrovské občerstvenie obložené chlebíčky

 | 

Ingrediencie

Additional code here

Silvestrovské obložené chlebíčky sú evergreen. Získali si popularitu a v našich končinách sú stále na každej správnej oslave príchodu nového roka. Ruku na srdce, kto by ich nemal rád. Prinášame vám niekoľko tipov na chutné chlebíčky a želáme vám veselé rodinné oslavy s nimi.

Silvestrovské obložené chlebíčky - bez nich to nie je ono!

Silvester je vždy veľká udalosť a nezaobíde sa bez dobrého jedla. Obložené chlebíčky a jednohubky k nemu neodmysliteľne patria. Chlebíček je zároveň veľmi vďačné občerstvenie, dá sa urobiť na veľa spôsobov a hodí sa naň skoro všetko, čo sa v chladničke alebo lahôdkach nájde. Je dôležité, aby ste si vybrali základnú surovinu, ktorá bude chlebíčku dominovať. Potom vyberte ďalšie, ktoré sa k nemu hodia. Nemusíte sa ale obmedzovať. Dvere zostávajú otvorené aj menej obvyklým kombináciám, ako napríklad syr a hrozno. Tajomstvo našich obložených chlebíčkov je v dobrom základe. Na každý chlebíček najskôr patrí slabá vrstva masla, ktorá zabraňuje presakovaniu ďalších surovín, napríklad majonézy, či horčice. Pečivo vyberáme podľa chuti, dôležitá je čerstvosť. Vajíčka je najlepšie uvariť minimálne hodinu dopredu, aby stihli správne vychladnúť v studenej vode. Iste viete, že najhoršie sa lúpu čerstvé vajcia. Zelenina musí byť bezpodmienečne čerstvá a dobre vyzerajúce, pretože je to aj dekoratívna zložka. Chlebíčky totiž jeme hlavne očami. Bylinky, bez tých by chlebíček nebol vznešený. Zožeňte si minimálne čerstvú petržlenovú vňať, alebo pažítku.

Obľúbené druhy obložených chlebíčkov

So zemiakovým šalátom

Takzvaná stálica je chlebíček so zemiakovým šalátom. Patria naň zemiakový šalát, šunka, vajíčko, kúsok papriky, môžeme ešte pridať kúsok kyslej uhorky a trochu syra.

So salámou

O tieto vždy prosí pánska časť rodiny. Použijeme suchú salámu, vajíčko, syr, papriku a čerstvý šalát.

S tuniakom

Tuniaková nátierka zachráni mnohé gazdinky.  Perfektne chutí s čerstvou šalátovou uhorkou, paradajkou a šalátom.

S údeným lososom

Na Silvestra slávime a tak si doprajeme aj kulinársky zážitok, napríklad práve vďaka údenému lososovi s vajíčkom, čerstvým šalátom, citrónom a kôprom. Aký bude ten váš chlebíček ? Necháte sa inšpirovať vyššie, alebo si ho trochu pozmeníte? To už necháme len na vás.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY