mini koláčiky recept

Mini koláčiky ako zamilované listy

 | 

Čas prípravy: 

70

 min

Čas varenia: 

20

 min

mini koláčiky recept
Svetlana Mravcová
Svetlana Mravcová

 | 

Čas prípravy: 

70

 min

Čas varenia: 

20

 min

Ingrediencie
Ingrediencie

Nutričné hodnoty

HL25 Web Banner 2120x455px 4

Vždy je ten správny čas na lásku, ale na Valentína obzvlášť. A aj keď si niekto môže myslieť, že takýto sviatok nie sú pre neho, stále to môže byť dôvod, prečo si urobiť svoj život príjemnejší. Napríklad tak, že si doma upečieme niečo dobré a trávime čas v spokojnosti. Tieto valentínske mini koláčiky v tvare zamilovaných listov sú nie len chutné, ale aj krásne i veselo vyzerajú.

 

Postup:

  1. Začnime prípravou cesta. Cesto urobíme najmenej 1 hodinu predom, musíme zobrať do úvahy, že potrebuje chvíľu odpočívať v chlade.

  2. Potom pridáme hladkú múku do veľkej misy spolu s maslom nakrájaným na menšie kúsky, soľou a kryštálovým cukrom. Zmes dôkladne spracujeme. Na miesenie cesta môžeme použiť kuchynský robot s metlou. Vznikne nám drobivá zmes, do ktorej potom počas miešania zapracujeme studenú vodu. Miešame, kým nezískame hladké cesto. V závislosti od vašej múky, niekedy musíme pridať trochu viac vody, ale opatrne pridávajte len po čajových lyžičkách. 

  3. Keď je cesto pripravené, zabalíme ho do kuchynskej fólie a necháme ho odpočívať v chlade najmenej jednu hodinu.

  4. Zatiaľ čo sa cesto chladí, predhrejeme trúbu na 190 °C. Potom odkrojíme menšiu časť cesta a rozvaľkáme ho na nie príliš hrubý plat. Nožom alebo krájačom pizze narežeme cesto na štvorce približne rovnakej veľkosti. Do stredu každého štvorca vložíme trochu džemu a potom každý zložíme do tvaru obálky. Jednu stranu necháme otvorenú.

  5. Listy prenesieme na plech vyplnený papierom na pečenie. Z vrchu ich potrieme rozšľahaným vajcom a posypeme kryštálovým cukrom. Takto ich pečieme vo vyhriatej trúbe na 190 °C. asi 15 minút. Po upečení ich vyberieme z trúby a pred podávaním ešte necháme dobre vychladnúť.

Dobrú chuť a krásnu oslavu.